حمایت ضمنی ترامپ از پوتین در پرونده ترور رهبر مخالفان کرملین

به گزارش وبلاگ پاسارگاد، رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از در همراهی با همتای روس خود درآمد و بیان کرد هیچ سندی برای مسموم شدن منتقد سرشناس ولادیمیر پوتین وجود ندارد.

حمایت ضمنی ترامپ از پوتین در پرونده ترور رهبر مخالفان کرملین

به گزارش وبلاگ پاسارگاد به نقل از رویترز، در شرایطی که بسیاری از رهبران دنیا از جمله آلمان و بریتانیا خواهان جوابگویی کرملین درباره توطئه ترور الکسی ناوالنی با استفاده از سم اعصاب نوویچوک هستند، دانلد ترامپ درباره یافته های آزمایشگاه نظامی برلین تردید دارد و معتقد است رسانه های غربی به جای پاسخ خواستن از روسیه باید چین را زیر رگبار سئوال های خود ببرند.

رئیس جمهوری آمریکا که گفته می گردد در انتخابات ریاست جمهوری پاییز آینده بار دیگر چشم امید به روسیه و دخالت مسکو دوخته است، درباره پرونده مسموم شدن ناوالنی گفت: ایالات متحده ماجرای ترور احتمالی رهبر مخالفان حکومت روسیه را بسیار جدی پیگیری می نماید اما من شخصا دقیق نمی دانم چه اتفاق افتاده است. این یک حادثه دردناک و وحشتناک است که نباید هرگز رخ بدهد. ما هنوز سندی در دست نداریم که مسموم شدن او را تایید کند.

  • سم در لیوان چای بود یا لباس زیر ناوالنی؟ | آلمان توطئه ترور منتقد سرشناس پوتین را تایید کرد

او خیلی زود از بحث فشار آوردن به حکومت روسیه گذشت تا به دستاوردهای سیاسی اش درباره کره شمالی و مذاکره بر سر خلع سلاح هسته ای با پوتین برسد. ترامپ اضافه کرد: خیلی جالب است که همه همواره نام روسیه را به زبان می آورند. گرچه من معتقدم در این بازه زمانی شاید چین کشوری باشد که باید درباره آن بسیار بیش از روسیه حرف زده گردد.

رئیس جمهوری ایالات متحده در حالی برای کمرنگ کردن نقش روسیه در پرونده ناوالنی کوشید که وزارت خارجه آمریکا موضعی سرسختانه تر درباره آن گرفت. استفن بیگن، معاون مایک پمپئو روز آدینه در ملاقات با آناتولی آنتونف، سفیر مسکو در واشنگتن از روسیه خواست برای روشن شدن ابعاد پنهان طرح ترور ناوالنی با جامعه بین المللی همکاری کند.

الکسی ناوالنی که در یکی از فرودگاه های سیبری مسموم و به بیمارستان منتقل شده بود، این روزها در بیمارستانی در برلین بستری است. مقام های آلمانی از جمله صدر اعظم آنگلا مرکل مدعی شده اند درباره توطنه ترور این منتقد پوتین با سم اعصاب نوویچوک تردید وجود ندارد و روسیه باید جوابگوی این نقشه آدمکشی باشد.

منبع: همشهری آنلاین

به "حمایت ضمنی ترامپ از پوتین در پرونده ترور رهبر مخالفان کرملین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمایت ضمنی ترامپ از پوتین در پرونده ترور رهبر مخالفان کرملین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید